Fernox šildymo sistemos ploviklis Cleaner F5 Express

 • Kraunamos nuotraukos
  Kodas: fernox-58775
  Kaina 3765
  4430 Sutaupykite 665
  Netinka kaina? Siūlyk savo!
  Į krepšelį 
  Gamintojas
  Fernox
 • Produkto aprašymas
  Ploviklis "Cleaner F5 Express" yra aerozolis sukurtas vartotojo patogumui – produktą į šildymo sistemą įpurkšite greitai ir be jokio vargo. Jo pagalba iš įvairios būklės šildymo sistemų pašalinamos nuosėdos, kalkės, purvas. Ploviklis padeda atstatyti šildymo sistemos darbo efektyvumą ir tokiu būdu sumažina šildymo kaštus. Taip pat išplauna katilų šilumokaičius bei pašalina skleidžiamą triukšmą. Ploviklis taip pat tinka naujų šildymo sistemų išplovimui prieš eksploatacijos pradžią – pašalina fliusų likučius, tepalus (naujų radiatorių ir plieninių vamzdžių vidus gamykliškai yra padengtas spec. alyvomis) ir kitokias naujose sistemose pasitaikančias gamybines liekanas.

  Ploviklis "Cleaner F5 Express" yra neutralios cheminės sudėties, tinka šildymo sistemoms pagamintoms iš visų tipų metalų ir plastikų.

  Norint užtikrinti ilgalaikį efektyvų šildymo sistemos darbą, išplautą sistemą rekomenduojama užpildyti korozijos ir nuovirų inhibitoriumi "Protector F1".

  Techninininė charakteristika
  Spalva: gintaro. Kvapas: silpnas. Pavidalas: skystis. Koncentruoto produkto pH 7.0. 1 % tirpalo pH 7.5 – 7.8. Specifinis sunkis 1.201 g/cm³ (esant 20°C).

  Dozavimas ir naudojimo būdas
  Ploviklio "Cleaner F5 Express" 280 ml flakono užtenka išplauti 100 litrų tūrio šildymo sistemą. Ploviklis įterpiamas tiesiai per radiatorių, kolektorių, nuorintoją, katilo atvamzdį. Kai sistema labai nešvari, plovimą gali tekti pakartoti arba didinti tirpalo koncentraciją. Senas ir ypač nešvarias (daug rūdžių, nuovirų) šildymo sistemas rekomenduojama plauti tik naudojant specialią plovimo įrangą - plovimo mašiną ir magnetinį filtrą.

  Išjunkite katilą ir iš sistemos išleiskite visą vandenį. Labai gerai išskalaukite sistemą švariu vandeniu, kad pasišalintų bet kokie laisvai plaukiojantys teršalai. Baigę skalauti užpildykite sistemą šviežiu paprastu vandeniu ir supilkite ploviklį.

  Plaunant naujas sistemas prieš eksploatacijos pradžią ploviklis "Cleaner F5 Express" veikiančioje sistemoje turi cirkuliuoti mažiausiai 1 val. Plaunat senas sistemas, purvo nuosėdos taip pat išskalaujamos per maždaug 1 val. Tačiau norint pašalinti sukietėjusias nuosėdas (geležies oksidus ir nuoviras), ploviklį įprastu režimu dirbančioje sistemoje rekomenduojama palikti 7 dienoms. Jeigu po 1 val. kuri nors radiatoriaus dalis vis tiek nešyla, užsukite kitų radiatorių sklendes ir paleiskite cirkuliaciją per nešylantį radiatorių.

  Praėjus rekomenduojamam plovimo laikui, išleiskite ploviklį iš sistemos ir išskalaukite sistemą mažiausiai 3 kartus (kol vanduo bus visiškai švarus). Labai svarbu skalauti priešingomis kryptimis, kad pasišalintų sukietėjusios nuosėdos ir teršalų gabalai. Rekomenduojama atskirai išskalauti kiekvieną radiatorių.

  Jeigu turite Fernox ištirpusių kietųjų medžiagų matavimo prietaisą (TDS Meter), pabaigę skalavimą paimkite vandentiekio vandens ir skalavimo vandens mėginius. Jeigu mėginių rodmenys skiriasi mažiau nei 10 procentų, sistema yra gerai išskalauta. Jei skirtumas didesnis, būtina iš naujo skalauti sistemą. Sistemoje pasilikę ploviklio likučiai gali suaktyvinti koroziją, todėl plovimas neduos lauktų rezultatų.

  Rekomenduojama išplautą sistemą užpildyti priemone "Protector F1", kuri suteikia ilgalaikę apsaugą nuo korozijos ir nuovirų susidarymo.

  Atsargumo priemonės
  Priemonė yra nepavojinga sveikatai, bet, kaip ir kitas chemines priemones, saugoti nuo vaikų. Patekus ant odos arba į akis, nedelsiant labai gerai nuplauti ar išskalauti vandeniu. Dirbant mūvėti tinkamas pirštines.