Šildymo sistemos siurblys – tai prietaisas, kurio dažniausiai nematome, tačiau kuris, sukdamasis dieną naktį, yra vienas daugiausiai elektros energijos suvartojančių buities prietaisų. Todėl, keisdami kaitrines elektros lemputes į A energinės klasės lemputes, įsigydami ekonomiškesnius buities prietaisus, neturėtume pamiršti ir savo būsto šildymo sistemos siurblio.

Vokiečių bendrovė „Wilo SE“, viena didžiausių pasaulyje šildymo, vandentiekos, nuotekų siurblių bei kitos įrangos gamintoja, pirmoji pasaulyje 2001 m. pristatė aukšto efektyvumo cirkuliacinį siurblį. Naujausi tokios technologijos „Wilo“ siurbliai „Stratos-PICO“ ir „Yonos PICO“, palyginti su įprastu siurbliu, leidžia sutaupyti net iki 90% elektros energijos.

10 kartų taupesnis
Momentinė šių siurblių vartojama galia rodoma monitoriuje. Tai paranku vartotojui, nes jis gali matyti, kokia galia veikia jo šildymo sistemos siurbliukas. Be to, vartotojas taip pat gali matyti bendrą „Stratos-PICO“ siurbliuko suvartotą elektros energijos kiekį kilovatvalandėmis. Lietuvoje siūlomi pigūs individualaus namo šildymo sistemos siurbliai per šildymo sezoną gali suvartoti iki 500 kWh elektros energijos, o tai dabartinėmis elektros energijos kainomis būtų apie 250 Lt. Vokietijos patirtis rodo, kad per šildymo sezoną „Stratos-PICO“ gali suvartoti apie 46,5 kWh energijos (TÜV matavimų duomenimis) – mūsų kainomis tai atitiktų apie 23 Lt, t. y. jo eksploatacija daugiau kaip 10 kartų pigesnė. Taigi, per šildymo sezoną naujasis „Stratos-PICO“ siurblys padėtų sutaupyti iki 227 Lt. Įvertinus, kad kainų skirtumas tarp paprasto siurblio ir „PICO“ serijos siurblių keli šimtai litų, nesunku apskaičiuoti, jog modernus elektroninis siurblys gali atsipirkti jau po dvejų metų. Todėl ir jau turint savo būsto šildymo sistemoje paprastą siurblį, apsimoka jį pakeisti į „PICO“ serijos siurblį.

Siurblį galite įsigyti čia WILO siurbliai

Straipsnio šaltinis: 15min.lt