SAULĖS JĖGAINĖS

 • Norime padėti Jums žengti pirmuosius žingsnius švarios elektros energijos link, tapti nepriklausomais nuo kintančių elektros energijos kainų bei sumažinti išlaidas elektros energijai. Jei svarstote apie švaresnę ir pigesnę elektros energiją, susisiekite su mumis jau šiandien. Pagaukime saulę kartu!

   

  Saulės jėgainių veikimo principai

  Dvipusė apskaita (NET metering) tinka namų ūkiams, kurie planuoja saulės jėgainių pagamintą elektros energiją naudoti savo reikmėms. Kai pagamintos elektros energijos kiekis yra didesnis nei namuose esančių elektros prietaisų suvartojimas, elektros energija bus automatiškai perkelta į bendrą elektros energijos perdavimo tinklą. Bendras į tinklą perduotos elektros energijos kiekis gali būti panaudotas vėliau, kai elektros pagaminama mažiau, sumokant tik elektros energijos pasaugojimo tinkle mokestį.

   

  Kas lemia saulės jėgainės pagaminamos elektros energijos kiekį? 

  • Saulės jėgainių padėtis
   Saulės jėgainių efektyvumas bus didžiausias, jei jos bus nukreiptos į pietus, maždaug 36-39° kampu, be jokio šešėlio.
  • Metų laikas
   Saulės jėgainės efektyviausiai veikia nuo kovo iki rugsėjo mėnesio. Rudenį ir žiemą pagaminama maždaug 10-20% visos metinės elektros energijos.
  • Eksploatavimo trukmė
   Saulės jėgainių eksploatavimo trukmė yra daugiau kaip 25 metai. Be to, net ir praėjus 25-iems metams, jėgainių efektyvumas išlieka mažiausiai 83%.

   

  Keletas faktų apie saulės jėgaines

  Lietuvoje yra pakankamai saulėtų dienų
  Tyrimai rodo, kad Lietuvoje saulė per metus šviečia vidutiniškai 1588 valandas. Be to, tiesioginiai saulės spinduliai nėra būtina saulės jėgainių efektyvumo sąlyga: elektros energijos gamybai pakanka dienos šviesos. 

  Elektros energijos gamyba apsiniaukusią dieną
  Energiją generuoja šviesa, todėl net ir apsiniaukusią ar netgi lietingą dieną elektrinė dirba. Žinoma, didžiausias efektyvumas išlieka saulėtą dieną. 

  Tvari technologija
  Viena iš saulės jėgainių didėjančio populiarumo priežasčių yra jų veikimo principas ir ilgaamžiškumas. Jei instaliacija tvarkinga, papildomų išlaidų priežiūrai nepatirsite ne tik garantinio laikotarpio metu, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje. 

  Ant stogo ar ant žemės?
  Saulės jėgaines galima saugiai pastatyti ant stogo: jų svorio ir dydžio santykis sukelia beveik 10 kartų mažesnį slėgį stogui nei vėjas. Jei nenorite saulės jėgainių įrengti ant stogo, jos taip pat gali būti montuojamos ant žemės. 

  Nereikalauja jokios specialios priežiūros
  Saulės moduliai yra nukreipti į dangų, todėl Lietuvos klimato sąlygomis lietus kuo puikiausiai nuplauna nešvarumus nuo dulkėms nelipnaus stiklo paviršiaus. Pasnigus jų valyti taip pat nereikia, nes veikiantys moduliai pradeda truputį kaisti, todėl, pašildžius saulei, sniegas greičiau nutirpsta. Modulius kartą per metus rekomenduojama nuvalyti įprastais stiklo valikliais. 

   

  Tuo, kad saulės jėgainė – tai ne išlaidos, o puiki investicija, kuri atsipirkinėja jau nuo pat įrengimo pradžios, įsitikino daugiau nei 130 „Elektrum Lietuva“ klientų. Tapkite tvarios energijos gamintoju ir Jūs! 

  Gaukite geriausią sprendimą saulės jėgainei!
  Susisiekite +37065575111 arba info@katiluturgus.lt