Taupykite su Danfoss Link

Po ilgų svarstymų, derybų, skaičiavimų priėmėte sprendimą statyti namą? Sveikiname! Toliau Jūsų laukia projektavimo etapas, kuriame iškils svarbiausias klausimas – kokią šildymo sistemą pasirinkti, kaip efektyviai šildyti būstą, neprarasti brangiai kainuojančios šilumos. Gal rinksitės šildymą dujomis, kietuoju kuru, elektra ar geotermine energija, o gal derinsite kelis šildymo būdus. Nesvarbu, kokį šildymo būdą bepasirinktumėte, šilumą būtina reguliuoti. Juk išlaidos šildymui sudaro didžiąją visų būsto sąnaudų dalį šildymo sezono metu, kuris Lietuvoje tęsiasi net iki septynių mėnesių. Taigi Jūsų laukia rimtas sprendimas. Svarbiausia, kad šildymas būtų efektyvus, pigus ir ekonomiškas.

Konkrečiam gyvenamajam namui, atsižvelgiant į Jūsų gyvenimo būdą ir poreikius, galime pritaikyti ir pasiūlyti individualų sprendimą.

Danfoss Link® visa tai gali.

Ši sistema leidžia ne tik reguliuoti viso namo temperatūrą iš vienos vietos, bet ir optimizuoti kiekvieno reguliatoriaus darbą pagal esamas šildymo sistemos sąlygas. Nebereikia galvoti apie atskirų kambarių temperatūros reguliavimą. Liečiamo spalvoto ekrano meniu patogus naudoti, taigi galite peržiūrėti visą procesą. O jeigu reikia pagalbos – meniu esantis vadovas paaiškina kiekvieną ekrano vaizdą.

Centralizuotas šildymo valdymas ne tik patogus naudoti, bet ir taupo energiją. Danfoss Link™ programos leidžia pasirinkti reikiamus režimus lietuvių kalba bei daugeliu kitų kalbų. Galima nustatyti „savaitės“ programą kiekvienam kambariui atskirai pagal poreikius. Pasirinkus „nakties“ režimą labai paprasta suma- žinti temperatūrą naktį. Nustačius „išvykimo“ funkciją galima sumažinti temperatūrą visame name ilgesniam laikui, nurodant išvykimo ir grįžimo datas. „Atviro lango“ funkcija išjungia šildymą, nustačiusi pastebimą temperatūros sumažėjimą, pavyzdžiui, vėdinant patalpą.

Danfoss Link™ gali centralizuotai valdyti iki 50 sistemos įrenginių net 30 kambarių. Todėl bet kada galite praplėsti šildymo sistemą arba valdyti papildomus įrenginius, pavyzdžiui, namo lauko apšvietimą.

Danfoss Link™ sistemos reguliatoriai ne tik taupo energiją, bet ir puikiai dera prie šiuolaikiško interjero. Už funkcionalumą bei modernų dizainą jiems suteikti prestižiniai Red Dot ir iF dizaino apdovanojimai.

Daugeliui žmonių kyla klausimas, ar belaidė sistema nesukelia neigiamo poveikio sveikatai. Galime nuraminti, kad Danfoss Link™ belaidis ryšys pagrįstas saugia radijo ryšio technologija. Tai nėra tikrasis radijo signalas, jis nesukelia jokio eterio triukšmo.

DANFOSS LINK® sistemos komponentai

Pagrindinis įrenginys yra Danfoss Link™ CC centrinis valdiklis, kuris belaidžiu ryšiu susietas su kitais sistemos komponentais ir valdo kambario temperatūros jutiklius, radiatorių termostatus bei elektros reles visame name.

Radiatorių temperatūrai reguliuoti naudojami mažiausi rinkoje išmanieji elektroniniai termostatai living connect®, kuriems vieniems iš pirmųjų elektroninių termostatų pasaulyje suteikta prestižinė eu.bac A+ energijos klasė. Danfoss Link™ gali valdyti iki 30 tokių termostatų. Šildymo sistema, valdoma Danfoss Link™ su living connect® termostatais, gali sutaupyti net iki 46 % energijos, nes šis termostatas turi daug modernių funkcijų. Be jau anksčiau minėtų, jis turi „prognozuojamo valdymo“ funkciją. Tai reiškia, kad termostatas iš anksto numato, kurią valandą įjungti šildymą, kad nustatytam laikui patalpa įšiltų iki reikiamos temperatūros. „Ventilio mankštinimo“ funkcija apsaugo ventilius nuo strigimo, kai jie ilgą laiką buvo nedarbo režime, tad prasidėjus šildymo sezonui jie turi veikti nepriekaištingai. „Užraktas nuo vaikų“ užtikrina, kad jūsų mažieji negalės patys „reguliuoti“ temperatūros. Pabandžius keisti nustatymus ekrane pasirodo „spynelė“.

Taip pat veikia ir „maksimalios bei minimalios temperatūros apribojimo“ funkcija. Jeigu tame pačiame kambaryje yra daugiau radiatorių, pakanka nustatyti temperatūrą viename iš jų arba centriniame valdiklyje, ir automatiškai bus sinchronizuojama kitų radiatorių termostatų temperatūra.

Vandeniu šildomų grindų reguliavimui naudojamas Danfoss Link™ HC valdiklis ir Danfoss Link™ RS patalpos termostatai, kurie matuoja kambario temperatūrą. Termostatai yra belaidžiai, todėl jiems galima parinkti norimą montavimo vietą arba esant poreikiui perkelti kitur.

Elektriniam grindų šildymui reguliuoti skirtas termostatas Danfoss Link™ FT įjungia ir išjungia šildymo elementą bei efektyviai ir tiksliai matuoja grindų temperatūrą. Jis taip pat veikia kaip signalo stiprintuvas. Elektriniams radiatoriams bei šviestuvams ir kitiems el. prietaisams valdyti naudojamos relės – Danfoss Link™ PR kištukinis lizdas-relė bei Danfoss Link™ HR potinkinė relė.

Danfoss Link™ sistema veikia 30 metrų atstumu. Jeigu atstumas per didelis ar atsirado kliūčių ir kambario termostatas centriniam valdikliui nebepasiekiamas, galima naudoti CF-RU retransliatorių, kuris pakartos ryšio signalą ir jį atnaujins. Sistemos signalo stiprumą galima praplėsti iki 120 metrų.

Katilui ar šilumos siurbliui valdyti skirta Danfoss Link™ BR katilo valdymo relė įjungia arba išjungia šilumos šaltinį, priklausomai nuo šilumos poreikio.

Unikalią galimybę mobiliu ryšiu valdyti savo šildymo sistemą, kai nesate namuose arba sodyboje, suteikia Danfoss MPB (Mobile Phone Butler) įrenginys.

Tam reikalinga SIM kortelė, dėl jos kreipkitės į vietinio mobilaus ryšio tinklo operatorių. Prijungę Danfoss Link™ SCM elektroninį reguliatorių prie Danfoss Link™ MPB galite nuotoliniu būdu, naudodami paprasčiausią SMS paslaugą, nustatyti Danfoss Link sistemą „išvykimo“ arba „normaliu“ režimu. Išvykstant iš mobiliojo telefono išsiunčiate SMS žinutę į sodyboje esantį Danfoss Link™ valdiklį. Sistema automatiškai persijungia iš budinčio ekonominio režimo į darbinį. Atvykę rasite šiltas ir jaukias patalpas pagal Jūsų nurodytą temperatūrą.

 

Išmaniesiems telefonams sukurta Danfoss Link™ Butler App programa skirta komunikacijai su Danfoss Link™ MPB. Ją galima parsisiųsti internetu nemokamai.

Lietuvoje living by Danfoss sistema parduodama vos porą metų, bet ji tapo itin populiari. Tai patvirtina ir vartotojų atsiliepimai: „... termostatą įsigyti paskatino būtent produkto šiuolaikiškumas, kuris šiame išmaniajame pasaulyje yra kaip tik tai, ko reikia žmogui...“; „... pagrindinė savybė, dėl ko jis yra pats geriausias, – tai, kad jis yra programuojamas, autonomiškas ir paprastas.“

Išmanioji Danfoss Link™ sistema sukurta naudojant naujausias technologijas, kurios mažina energijos suvartojimą, taupo Jūsų pinigus ir tausoja gamtą, nes į aplinką išskiriama mažiau CO2. Remiantis tyrimais pagal Europoje nustatytas normas namų ūkiui, pakeitus senuosius ranka reguliuojamus termostatus naujaisiais elektroniniais living by Danfoss, galima sutaupyti iki 23 % energijos! Ir tai dar ne viskas. Jei anksčiau neturėjote jokio termostato, su living by Danfoss sutaupysite net iki 46 %.

Be to, reikėtų įvertinti, ar būtina visą namą vienodai šildyti. Gal retai naudojamose patalpose (miegamuosiuose, rūbinėse ir pan.) nebūtina nuolat palaikyti komfortišką temperatūrą.

Galimybė reguliuoti patalpų temperatūrą pagal individualius poreikius padės ne tik pasiekti komfortą. Su Danfoss Link™ sistema sutaupysite net iki 46 % šilumos. Atitinkamai sumažės ir Jūsų šildymo išlaidos.