Prekių katalogas

Oro kondicionieriaus priežiūra: kaip pasiekti geriausių rezultatų

 • Tinkama oro kondicionieriaus priežiūra yra būtina, jei norite, kad jis tarnautų efektyviai ir kuo ilgiau. Neprižiūrint oro kondicionieriaus, jo našumas sumažės, jis sunaudos daugiau energijos, o jūs gausite didesnę sąskaitą už elektrą.

  Paprasčiausia užduotis, kurią galite įgyvendinti patys, yra švaraus kondicionieriaus filtro palaikymas. Nešvarūs ir užsikimšę filtrai verčia jūsų kondicionierių dirbti sunkiau, o dėl to mažėja ir visos sistemos efektyvumas. Be to, filtras gali pernešti nešvarumus tiesiai į garintuvo ritę ir taip pabloginti jos šilumos absorbciją.

  Atkreipkite dėmesį, kad ne visi filtrai yra daugkartiniai. Kai kuriuos iš jų reikia keisti praėjus nurodytam laiko terminui. Šiltojo sezono metu filtrai turėtų būti keičiami kas mėnesį arba dažniau, jei kondicionierius veikia nuolatos. Švarus filtras gali sumažinti elektros sąskaitą nuo 5 iki 15 proc.

  Taip pat galite įsigyti savaime išsivalantį kondicionierių. Tokių galite rasti NØRDIS asortimente.

  Jeigu kondicionieriumi naudojatės jau kurį laiką, vertėtų atidžiau pasižiūrėti ir į jo ritę. Net jei filtrą valote reguliariai, ilgainiui garintuvo ir kondensatoriaus ritės taps nešvarios. Tai gali paveikti oro tekėjimą ir sumažinti ritės gebėjimą sugerti šilumą. Norėdami to išvengti, garintuvo ritę išvalykite kasmet.

  Nepamirškite ir lauke esančių kondensatoriaus ričių. Ypač jei gyvenate vietovėje, kurios aplinka dulkėta ar šalia yra daug lapuočių. Sutvarkykite erdvę šalia lauko įrenginio: nuvalykite purvą, pašalinkite aplink esančias šiukšles ir nušienaukite greta augančią žalumą iki 0,6m tam, kad užtikrintumėte gerą oro cirkuliaciją.

  Garintuvo ir kondensatoriaus ritėse esančius aliuminio pelekus prižiūrėkite specialiai jų valymui skirtomis šukomis. Aliuminio pelekai lengvai lankstosi ir taip gali sutrikdyti oro tekėjimą pro rites.

  Dar vienas dalykas, kuriuo galite pasirūpinti patys – drenažo vamzdžių valymas. Drenažo vamzdžiai padeda palaikyti tinkamą kondensacijos lygį. Siekdami išvengti užsikimšusių vamzdžių ir nuo drėgmės atsirandančių nešvarumų ant sienų bei kilimų, pro vamzdžius prakiškite tvirtą vielą ir išvalykite nešvarumus.

  Na, o jei manote, kad jūsų kondicionieriui reikia profesionalios priežiūros – kreipkitės į NØRDIS ekspertų komandą. Patyrę specialistai patikrins, ar jūsų kondicionieriui netrūksta šaldymo skysčio, pasižiūrės, ar nėra pratekėjimų, pamatuos per ritę einantį oro srautą, apžiūrės svarbiausias kondicionieriaus dalis ir pakonsultuos jus dėl tolesnės kondicionieriaus priežiūros.

  Šaltinis: www.nordis-ac.lt